Třídní učitelka: Mgr. Michaela Kuklová

Kontakt: kuklova@destinka.cz

Konzultační hodiny: středa od 14:00 - 14:45 (po domluvě možné i jindy) 


16. 10.

Domácí úkol: ČJ - pracovní list cv. 2

                     M - procvičovací sešit, str. 25 cv. 4 - a), b)

 

14. 10. 


Domácí úkol: ČJ: - naučit se abecedu nazpaměť - procvičovat to, aby dítě vědělo, jaké písmeno je hned před/za určeným písmenem, řazení slov podle abecedy

 

 

- V týdnu od 15. 10. do 19. 10. bude na naši škole probíhat projekt na téma "Draci". Čeká nás "dračí" učení, které se bude prolínat téměř všemi předměty a vyvrcholí 18. 10. v 15:00 hod. výstavou školních prací a výtvorů, které děti, společně s rodiči, prarodiči nebo kamarády můžou vyrobit doma do středy 17. 10.

     Draci budou vystaveni od 18. 10. v prostorách hlavního schodiště školy. Vyhodnocení nejoriginálnějšího draka proběhne v pátek 19. 10., kdy budou mít možnost dát svůj hlas nejhezčímu drakovi i všichni žáci školy. Zveřejnění výsledků bude vyvěšeno na webu školy.

                                                                              

4. 10. 

- Zítra začíná 1. lekce bruslení. Svačinky se nebudou vydávat, proto prosím zajistěte dětem vlastní svačinu a pití. Budeme se učit pouze poslední hodinu.

 

1. 10.


- Zítra jdeme na exkurzi k hasičům. Zajistěte prosím dětem jízdenky nebo průkazku na městskou hromadnou dopravu. V případě deště, přibalte dětem nepromokavé pláštěnky.

 

22. 9.

 

Domácí úkoly: ČJ - pracovní list str. 2 cv. 1

                      ČJ  (na čtvrtek 27. 9.!) - čítanka str. 16 - recitace básně: Jablíčko, loupej se mi nebo Jablíčka (dítě si samo vybere, kterou z nich se naučí)

 

- Děti mají v notýsku nalepený lísteček, ohledně školních mlíček. Zakroužkujte prosím možnosti, pokud budete či nebudete mít zájem o školní mlíčka.

 

- Od 3. 10. bude na naší škole opět probíhat sběr papíru, formou soutěže mezi třídami. 
 

Co sbíráme? novinový papír, letáky, časopisy

Kdy? každou středu od 7:30 do 8:00 hod.

Kde? U hlavního vchodu v prostorách před šatnami.

 

20. 9.

 

Domácí úkol: Písanka str. 26 (1. 3 řádky)

 

- 5. 10. začíná 1. lekce výuky bruslení od 8:30 - 9:15 hod.. Je tedy nutné, aby byly děti v šatně, už v 7:40, abychom stihli autobus, který odjíždí ze zastávky u školy v 7:50 hod. Lekcí bude celkem 8 a vychází na každý pátek. 

 

- Prosím, o vyplnění a odevzdání přihlášek na kroužky!!!

 

 18. 9. 

 

- Zítra 19. 9. bude probíhat na hřišti školy sportovní den s fotbalisty. Je to na cca 1 hodinu, takže budeme sportovat vrámci hodiny tělesné výchovy. Poté se budeme učit dle rozvrhu.

- Prosím o dobití peněz do školní pokladny částkou, na které jsme se o třídních schůzkách domluvili. Tedy 500 Kč (školní akce) + 158 Kč (sešity a výtvarné potřeby). Děkuji.

 

17. 9.

- Děti mají v notýsku nalepený lísteček s kodem do elektronické žákovské knížky, přes kterou je možné také Vaše dítě v případě jeho nepřítomnosti omlouvat.

- Na stránkách školy je seznam všech nabízených kroužků, které budou vrámci školy probíhat. Zde je také volně ke stažení přihláška, kterou je nutné vyplnit a donést učiteli do školy nejpozději do konce tohoto týdne. 

 

6. 9. 

 

13. 9. budou od 17:00 hod. probíhat třídní schůzky. Sejdeme se v budově školní jídelny!

 

9. 9.

Ve středu 12. 9. se zúčastníme vzdělávacího programu pod názvem "Putování od Bludného kamene". Učit se budeme pouze 1. a 5. vyučovací hodinu. Program bude probíhat v centru města České Budějovice, kde navštívíme známá, historická místa.